Evropský testovací týden


Mluvíme o HIV. Testujeme se na HIV.

Co? Evropský testovací týden je kampaň probíhající v mnoha státech Evropy s hlavním cílem zpřístupnit bezplatné testování na HIV infekci. V letošním druhém ročníku budou poprvé probíhat akce spojené s testováním po celé České republice.

Kdo? Do Evrospkého testovacího týdne se zapojí řada státních, soukromých i neziskových organizací, které nabízí testování na HIV infekci. Zastřešující organizací kampaně je Státní zdravotní ústav.

Kdy? Akce budou probíhat od pátku 21. do pátku 28. listopadu 2014. Budou tak předcházet 1. prosinci, kdy si připomínáme Světový den boje proti AIDS.

Kde? Seznam testovacích míst v ČR, které nabídnou bezplatné testování, naleznete na http://www.aids-hiv.cz/.

Proč? V České republice dochází již několikátý rok k vzestupu infekce HIV. V loňském roce bylo nově diagnostikováno rekordních 235 případů HIV infekce. Včasné odhalení nemoci umožňuje podstoupit léčbu, která dokáže zajistit kvalitní život. Evropský testovací týden nabízí ideální příležitost, jak odhalit počátky HIV infekce.

Pro koho? Akce je určena široké veřejnosti. Nechat otestovat se může každý, kdo byl v minulosti vystaven riziku infekce HIV – zejména prostřednictvím nechráněného pohlavního styku nebo kontaktu s infikovanou krví při injekčním užívání drog. Letošní kampaň je zaměřena především na muže mající sex s muži.

Seznam testovacích míst